پرواز سیستمی چیست
پرواز سیستمی خطوط هواپیمایی(ایرلاین) برنامه ریزی شده و برای دوره های طولانی مدت اعتبار دارند، سیستم تمام شرکت های هواپیمایی به صورت سیستم های یک پارچه بلیط پروازهای خود را بفروش میرسانند و پروازهای داخلی و خارجی را به صورت انحصاری در اختیار خدمات مسافرتی و نمایندگی های مربوطه قرار می دهند. پروازهای سیستمی دارای کلاس پروازهای متفاوتی می باشد که این کلاس پروازی ها به دو بخش پرواز اکونومی و بیزینس (اقتصادی) تقسیم میشوند، پرواز اکونومی و بیزینس شامل چندین کلاس پروازی می باشند که هر کلاس پروازی قیمت خاص خود را دارد.
پرواز سیستمی هر ایرلاین (خطوط پروازی هواپیما) را می توان از روی سیستم همان ایرلاین تهیه کرد شرایط تهیه بلیط بدین گونه است که میتوان بلیط را رزرو کرد که تایم رزرو آن نهایت دو روز است اگر در طی این دو روز مبلغ بلیط پرداخت نگردد بصورت خودکار از روی سیستم کنسل میشود.در ادامه با تیک تریپ همراه باشید.

خصوصیات پروازهای سیستمی
Early booking (رزرو طولانی مدت) از خصوصیات پرواز سیستمی این است که می توان بلیط را برای زمان طولانی تهیه کرد یعنی اگر که مسافر بخواهد در اوایل سال برای اواخر سال به سفری برود میتواند بلیط خود را چندین ماه زودتر تهیه کند.
Change date (تغییر تاریخ) شرایط تغییر تاریخ بلیط بدین گونه است که هر کلاس پروازی دارای قوانین خاص خود می باشد که با توجه به اینکه مسافر چه کلاس پروازی انتخاب کرده مقداری جریمه پرداخت می گردد و مسافر می تواند تاریخ سفر خود را تغییر دهد.
Refand (کنسل) شرایط ریفاند این گونه است که با توجه به کلاس های پروازی گرفته شده جریمه ایی پرداخت می گردد و بلیط کنسل میشود اگر مسافر ارزانترین کلاس پروازی را انتخاب کرده باشد بلیط او not refand یا غیر قابل استرداد می باشد.
No show اگر مسافر از بلیط خود در زمان رزرو شده استفاده نکند بعد از تاریخ پرواز خود بخواهد بلیط خود را کنسل کند بلیط اون No show بوده و در بعضی مواقع با 50 درصد جریمه استرداد می گردد و گاهی اوقات کل پول پرداخت می شود.

مزایای پرواز سیستمی
ثبات در قیمت بدون افزایش نرخ در ایام خاص
استرداد بلیط ممکن و حتی باز پرداخت قسمتی از مبلغ پرداختی مسافر
خرید بلیط برای کودکان 2 تا 12 سال بصورت نیم بهاء
خرید بلیط برای نوزادان زیر 2 سال حدود 10 درصد از هزینه کل بلیط
امکان رزرو بلیط هواپیما برای بازه زمانی طولانی
تنوع بالا در مسیرهای پروازی
پرواز هایی منظم که ساعت و برنامه ریزی مشخصی دارند
بعضی از ایرلاینها مانند ایران ایر برای ایثار گران واجد شرایط بهای بلیط با تخفیف همراه است

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به آژانس مسافرتی به پرواز میباشد